RUNNÍ Zamyšlení, II. - Flo-in.com

RUNNÍ Zamyšlení, II.

By Vojtěch Novotný / September 7, 2017

WLPR|FCB|RUNNI Zamysleni

Twitter – II.týden, IV. den, “Makroekonomika roste”, dvě slova, která upoutala moji pozornost včera večer a ráno ještě víc! PROČ?…

DVEŘE ÚSPĚCHU NESOU TABULKU “VCHOD” a “VÝCHOD” – židovské přísloví

V polovině prázdnin se mi dostala do ruky, jedna docela tenká kniha, cca 160 stran čtení. Nejsem ve čtení žádný rychlík, ale podle vlastních zkušenností jsem usoudil, že dva týdny na její přečtení mi postačí. Omyl přátelé. Trvalo mi měsíc, než jsem knížku přelouskal a ještě dnes, resp. včera večer a dnes ráno, jsem si dohledával poznámky ve zvýrazněném textu a věřím, že ne naposledy.

Tak, to byla omáčka, teď – MASO!!! Stařičká teorie v této knížce říká že: “…bohatství není výsledkem růstu (neustálého), ale spíše uvážlivé zdrženlivosti, když jde o zisk (a podotýkám, že se nebavím jen o finančním zisku, ale o jakémkoliv zisku ve všech šesti životních oblastech – pro dnes “prostředí”), který znamená méně, než celkový zisk jako takový. Investice – práce do vhodného prostředí vede nejen k živobytí, ale musí být magickou formulí pro zrod života.”

Když tedy vezmeme v úvahu “trh” ze širokého úhlu pohledu, vidíme, že je odpovědný za celkovou kavalitu života, ne pouze za její část ať už jednotlivce, nebo skupiny. Takže na jednu stranu, makroekonomika roste, ale kvalita života klesá. Máme nízkou nezaměstnanost, ale firmy si stěžují na vysokou úroveň fluktuace zaměstnanců. A nakonec průměrná mzda roste, ale jsou regiony a obory, kde lidé pracují hluboko pod její hranicí.

Otázka za milion, přátelé a kamarádi, tedy zní: “Potřebujeme, my obyčejí lidé, partneři svých protějšků, otcové a matky našich dětí, pouze růst makroekonomiky a zbohatnout tak, za každou cenu? Nebo potřebujeme daleko více “živobytí”?….”

Přeji vám krásný a pohodový den.

   


>

Jste rizikovou skupinou pro syndrom vyhoření?

%d bloggers like this: