RUNNÍ Zamyšlení, IV.týden, V.den - Flo-in.com

RUNNÍ Zamyšlení, IV.týden, V.den

By Vojtěch Novotný / September 22, 2017

WLPR|FCB|RUNNI Zamysleni

Twitter – IV.týden, V.den, Rýmička, kdo ji dneska, v tomhle počasí, když léto se ještě nechce vzdát své nadvlády a paní zima už klepe na dveře, nemá?! Ale proto, aby byla příroda v rovnováze prostě zima nakonec přijde. A zrovna tak, jako je rovnováha v přírodě, měl by člověk udržovat rovnováhu ve svých životních oblastech. A o tom bude dnešní blog. Tak zatím. RUN

ŽIVOTNÍ OBLASTI, podle starého učení dimenze živobytí, nebo také prostředí. Všichni známe oblasti svého života – zdraví, práce, láska, zábava – staré účení před zábavou dává přednost studiu, ale úplně postačí, když si pod pojmem zábava představíte činnost, která vám přináší radost, když ji děláte. Samozřejmě nezapomínejme na finance a intelekt. Do intelektu patří naše silné a slabé stránky, návyky, znalosti a dovednostim. Nekteré oblasti si žádají na osvojení trochu více času a úsilí a jiné naopak. A teď si představte den, jako koláč a životní oblasti jako kousky tohoto koláče.  Jak velkou část dne jste se dnes skutečně bavili? Pracovali na svém živobytí – studiu, práci, odpočinku? Pečovali o své zdaví – fyzické, psychické? Posilovali vztahy – sama k sobě, k bližním, k okolí? Jak vypadá váš koláč doopravy?!

Pravda je taková, že žádný koláč neexistuje! Je zhola nemožné, se každý den věnovat všem oblastem stejně. K vyvážení dospějete jedině prací a časem. Realizací důležitých plánů, snů a vizí. A také zodpovědností nést za svá rozhodnutí důsledky. Ale, a to mi věřte, jakmile to uděláte váš život se zlepší. Jakmile se na tuhle cestu “vyvážení”  jednou vydáte, sami změnu pocítíte a sami od sebe pak dál budujete svou cestu v před! A pro to už stojí za to žít, ne?

Takže, přátelé a kamarádi, až si večer v klidu, doma, nebo na chatě či chalupě sednete, zkuste se zamyslet nad vaším “koláčem” a jestli náhodou není některý jeho kus výrazně odlišný od ostatních. A pokud ANO, tak se zkuste zamyslet nad tím, jestli to tak opravdu chcete!

Přeji vám krásný a pohodový pátek a klidný víkend…


>

Jste rizikovou skupinou pro syndrom vyhoření?

%d bloggers like this: