fbpx

JAK|zjišťovat kam jdete

RUNNÍ Zamyšlení, XV.týden, V.den

“Životní moudrost spočívá v eliminování zbytečností.” Lin YUTANG

WayfindingSystemVčera jsem měl konzultaci s jedním manažerem obchodní skupiny v MLM. Je to úspěšný obchodník. Za pět let u společnosti si vybudoval stabilní síť klientů a pravidelný mesíční příjem, který je dvojnásobkem průměrné mzdy v ČR. Pracuje tak, jako pracují úspěšní obchodníci v jeho oboru. ALE! Je znuděný, nepozorný a necítí se dobře. Jaký je jeho problém? Zklamal ho obchod jako obor? Měl by se raději věnovat něčemu jinému? Vžyď jde JENOM o práci?

Hledání cesty (wayfinding) je pradávné umění, JAK zjišťovat kam jdeme, když vlastně neznáme svůj cíl. Potřebujete k tomu kompas (viz. PROČ|je dobré vytvořit kompas na cestě k úspěchu) a směr. Obchod mého klienta nezklamal. On nevěnoval pozornost svému životu. Ve svých 33 letech neví, CO jej baví a CO ne. JAK 100 hoven?

Zaměřte se na činnosti které vás motivují. Popište si je co nejkonkrétněji. Velice Vám to pomůže při hledání vlastní cesty k úspěchu. Poznámky o tom, kdy jste motivování a plní energie, vám pomohou soustředit se na to CO děláte a zjistit CO funguje.

V pondělí se blíže podíváme na dnes tak propagované Flow. Řekneme PROČ je pro nás důležité jej sledovat a PROČ by mělo být pravidelnou součástí každého dne.

Přeji vám úspěšný, pohodový pátek a klidný víkend …

 

About the Author

Není to tak dávno kdy jsem každý den chodil do práce a budoval úspěšnou kariéru manažera korporátní společnosti. Každý den jsem se vzdělával a vytrvale pracoval i 12 hodin, abych dosáhl stanovených čísel business plánu “své” společnosti, pro dané odbdobí. Bez ohledu na naplnění vlastních potřeb a vizí. Jednoho dne, jsem souhlasil s dohodu o ukončení pracovního poměru a nastoupil na pracovní úřad. Následovalo několik měsíců, aktivního hledání zaměstnání, kde bych uplatnil svoje znalosti a dovednosti, ale s ohledem na moji “překvalifikovanost” jsem uplatnění nenašel. Díky tomu jsem čím dál více upadal do depresí a stresu vyvolaného obavami o budoucnost mojí a celé mé rodiny. Výsledkem bylo zjištění, že jsem prošel syndromem vyhoření se všemi jeho důsledky, které v roce 1974 popsal H. Freudenberg v článku "Staff burnout" v časopise Journal of Social Issues. Následovalo několikaleté období hledání příčin pozvolného procesu vyhoření, doprovázené vlastním studiem a odbornými konzultaceni. Až nakonec jsem v rámci projektu Flourish Institut vytvořil program Life Design, jehož cílem je přivést lidi k sobě tak, aby přestali hrát o své sny a aby si sami - uvnitř v sobě - uměli odpovědět na základní otázku “PROČ ráno vstávám z poslete…

>
%d bloggers like this: