"Ještě nikdo nelitoval toho, že ze sebe vydal to nejlepší." George HALAS 
Správnou práci poznáte podle toho, že Vás baví. Metoda, kterou vám dnes ukáži, se jmenuje AEIOU. Pochází z knihy Needfinding a napsal ji Dave PATNAIK. V sadě pěti otázek Vám pomůže při posouzení vaší práce, kariéry či poslání.


1. Aktivity
(Activities) - CO vlastně děláte? Máte nějakou konkrétní roli - team leader, nebo jste “pouze” členem teamu? Vaše pracovní činnosti jsou strukturované, nebo nejsou?

2. Prostředí
(Environment)prostředí má na nás obrovský vliv. Na fotbalovém stadionu se určitě cítíte jinak než u zubaře. Všímejte si proto toho, kde jaké pracovní činnosti vykonáváte a jaký při tom máte pocit.

3. Interakce (Interactions) - komunikujete s lidmi nebo se stroji? Jste na takovýto druh komunikace zvyklí? Probíhá interakce formálně nebo spíše neformálně?
4. Předměty (Objects) - jsou součástí vaší interakce nějaké předměty nebo zařízení? Jaké předměty by ve vás vyvolaly pocit angažovanosti - být motivovaný - iPhone X nebo MTB kolo 29"?  
5. Uživatelé (Users) jakou roli sehrávají lidé ve vašem pracovním okolí na pozitivní nebo negativní zkušenosti?


Tato sada pěti otázek vám umožní lepší vhled na to, JAKá konkrétní pracovní činnost vás dokáže zaujmout a zároveň Vám otevírá dveře k lepšímu povědomí o vás samotných. Pomocí této metody můžete opravdu zjistit CO konkrétně pro vás funguje a co naopak nefunguje. Kdy jste angažováni a při jaké činnosti zažíváte příliv energie.

Příště si povíme, JAK této metody využít při hledání vaší vlastní - úspěšné budoucnosti.
Díky za pozornost. Timekeeper. Mr. TIMEKEEPER …

O mně

Vojtěch Novotný 

Pro některé jsem kouč, pro jiné strategický či krizový manager, nebo průvodce na cestě k vnitřní spokojenosti... Pomáhám firmám stavět pevné základy, nastavit a automatizovat procesy a leaderům uvolnuji ruce. Díky tomu mohou předávat svoji vizi a motivovat team. 

Nejnovější články ...

Vojtěch Novotný

07/22/2019

JAK dát svému životu smysl

Přihlaš se k odběru Newsletteru

>

Jste rizikovou skupinou pro syndrom vyhoření?

%d bloggers like this: