“Věci, které jsou nejdůležitější, nekřičí vždy nejhlasitěji” – Bob HAWKE

Ve středečním příspěvku, který jsem nazval JAK|úspěšně prožít rok 2019, jsme vám s „Krotitelem času“, který si říká Mr. Timekeeper, slíbili tří kroky na vaší cestě k úspěchu. A protože sliby se mají plnit nejen o vánocích, tady je první krok.

Jděte do extrému! Jednoduše říkejte „NE“. Nezáleží na tom, zda řeknete „později“ nebo „nikdy“, důležité je, abyste řekli „teď ne“ všemu ostatnímu, dokud nedokončíte svou nejdůležitější práci.

Nenechte se polapit v pasti „odškrtávání“. Věříte-li, že všechny věci nejsou stejně důležité, musíte se podle toho chovat. Nemůžete být obětí představy! Nejste přeci žádnou obětí! Natožpak obětí vlastní představy, že je třeba udělat všechno. Představy že vyřídit věci na Vašem seznamu vede k úspěchu. Nenechte se polapit hrou na odškrtávání. Z té NIKDY nevzejde vítěz. Prostě přijměte tu skutečnost, že všechny věci nejsou stejně důležité a k úspěchu vede jen ta práce, která je nejdůležitější. A pak prostě jděte, a tak dlouho strkejte do pomylslné kostky domina, dokud nespadne. A to je vše. První krok máme úspěšně za sebou. Příští týden, uděláme druhý. Těšte se, budeme luštit jako Tom Hanks. Jen to nebude  “Šifra mistra Leonarda”, ale „Šifra úspěchu“. A do té doby, se prosím naučte říkat „NE“ všemu ostatnímu. Váš Timekeeper, Mr. TIMEKEEPER

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *