JAK|najít vlastní cíle

0 Comments

January 18, 2019

"Nemusím vždy vědět, kam se ubírám - ale vždy bych měl vědět, zda jdu správným směrem" - Mr. Timekeeper
Jde o to, že na světě stejně tak jako v našich hlavách je mnoho hlasů a mnohdy mocných hlasů, které nám říkají CO máme dělat, anebo “ještě lépe” JAK máme žít. Od útlého dětství jsou nám vštěpovány modely určitého chování, mnohdy bez ohledu na naše potřeby. A právě naše potřeba “PROČ ráno vstáváme z postele …” je určující při zformulování našeho Pohledu na práci a pohledu na život. 

Primárním cílem každého z nás je vést spokojený život. Takový život, ve kterém jsou v souladu tři věci: to KÝM JSME, v CO věříme a CO děláme. Tyto tři věci utvářejí naši vizi - naše poslání. A pokud vám v životě bude chybět souvislost mezi tím v CO věříte a CO děláte - pak následkem tohoto konání je zklamání a nespokojenost, která se promítá hlavně do našich vztahů. Na oplátku, naše vztahy z 80% ovlivňují míru naší vnitřní spokojenosti. Když ale vidíte spojení mezi tím kým jste, v CO věříte a CO děláte, poznáte, kdy se ubíráte správným směrem, kdy dochází k napětí a kdy potřebujete výrazně změnit kurz.

JAK tedy najít vlastní cíle?
Sepište si své Pohledy na práci a na život a pokuste se najít průnik, ve kterém se oba pohledy vzájemně doplňují. Identifikujte oblasti, ve kterých si naopak odporují a určete, JAK se oba pohledy vzájemně ovlivňují. Vyšetřete si na to prosím dostatek času - ve většině případů tato úvaha povede k úpravě jednoho nebo obou vašich pohledů. Odměnou vám bude soulad mezi tím kým jste, v CO věříte a CO děláte. 

Pro tento týden je to vše a pokud se vám nebude dostávat otázek při hledání průniku vašich pohledů, tak nezoufejte, příští týden se o ty základní s vámi rád podělím. Timekeeper. Mr. TIMEKEEPER


O mně

Vojtěch Novotný 

Pro některé jsem kouč, pro jiné strategický či krizový manager, nebo průvodce na cestě k vnitřní spokojenosti... Pomáhám firmám stavět pevné základy, nastavit a automatizovat procesy a leaderům uvolnuji ruce. Díky tomu mohou předávat svoji vizi a motivovat team. 

Nejnovější články ...

Vojtěch Novotný

07/22/2019

JAK dát svému životu smysl

Přihlaš se k odběru Newsletteru

>

Jste rizikovou skupinou pro syndrom vyhoření?

%d bloggers like this: