“Moudrost spočívá v umění vědět, co přehlédnout.“ - William JAMES

  1. Stanovujte si cíle a plánujte tak, abyste měli dostatek duševní energie - špatné spravování osobní energie je tichým zlodějem produktivity. Když žijeme na úkor budoucnosti, protože si špatně chráníme osobní energii, má to předvídatelné následky: buď nám pomalu dojde šťáva, nebo předčasně vyhoříme. Vidíte to všude kolem sebe. Pokud se nesoustředíme na to CO je podstatné, důležité - JEDINOU věc, a místo toho děláme příliš mnoho - a protože tento přístup dlouhodobě nefunguje, škodíme sami sobě, protože tento přístup dlouhodobě nefunguje. Lidé se často snaží se o úspěch na úkor svého zdraví. Zůstávají dlouho vzhůru, vynechávají jídlo nebo jedí špatně, a úplně zanedbávají cvičení. Osobní energie je odstavena na vedlejší kolej; nechat zdraví a domácí život trpět je najednou přijatelné Lidé jsou hnáni snahou dosáhnout své cíle a myslí si, že se mohou ošidit, ale dlouhodobě takto nelze vyhrávat. Nejenom že tímto přístupem neposlouží své práci, ale je nebezpečné předpokládat, že zdraví a domácí pohoda budou čekat na to, že se k nim někdy v budoucnu vrátíte. Velké úspěchy a mimořádné výsledky vyžadují hodně energie. Jde o to naučit se ji získat a udržet si ji.
  2. Rezervujte si čas na JEDINOU věc, abyste měli pracovní energii - rezervovaný čas si za každou cenu chraňte. Rezervování času funguje jen tehdy, je-li vaší mantrou „Nic a nikdo nemá svolení vyrušovat mě od mé JEDINÉ věci“. Bohužel, vaše odhodlání nezabrání ostatním, aby se o to pokoušeli, takže buďte kreativní, když můžete, a neoblomní, když musíte. Váš rezervovaný čas je vaší nejdůležitější schůzkou celého dne, takže musíte udělat cokoli, abyste jej ochránili.
Celé tajemství JAK sestavit denní plán pro dosažení mimořádných výsledků je v tomto: strávíte-li časné hodiny dne získáním energie, vydržíte po zbytek dne s malým dodatečným úsilím. Nesnažíte se, aby byl celý den dokonalý, ale abyste každý den začali plni energie. Dokážete-li být vysoce produktivní do oběda, zbytek dne už nějak dopadne. Pozitivní energie vytváří pozitivní setrvačnost. Uspořádání časných hodin každého dne je nejjednodušší cestou k mimořádným výsledkům.
To je pro dnešek vše. V příštím článku se podíváme na CESTU - Odyseovu cestu. Možná zjistíte kolik pravdy se nachází v této staré řecké báji a JAK je aktuální i dnes. Mezitím se prosím podívejte na stránky flo-in.com, KDE se dozvíte více o důsledcích nesouladu mezi tím KÝM JSTE v CO věříte a CO děláte.