“Plánování znamená zabývat se budoucností v přítomnosti, abyste ji mohli ovlivnit.“ Alan LAKEIN

Účel má sílu utvářet naše životy. Účel bez priorit je bezmocný. Záleží ale s jakými prioritami účel spojíme. Abych byl přesný, jde o jednu prioritu, ne priority. KDO/CO je vlastně priorita a CO to slovo vlastně znamená? Slovo “priorita” vzniklo ve 14. století z latinského prior, což znamená „první“. Jestliže na něčem nejvíce záleželo, šlo o prioritu. Je zajímavé, že slovo zůstalo bez plurálu až asi do 20. století, kdy začalo znamenat „něco, na čem záleží“ a objevil se plurál „priority“.
Žijte podle priorit !!! Spojte svůj dnešek se všemi zítřky. Záleží na tom. Naše schopnost dosahovat mimořádných výsledků v budoucnosti spočívá v propojování důležitých okamžiků, jednoho za druhým. To, CO děláte v danou chvíli, určuje to, CO zažijete v příští. Vaše „současné nyní“ a všechna „budoucí nyní“ jsou nepopiratelně určena tím, podle jaké priority právě žijete. JAK tedy zjistím vlastní priority - účel života?

  1. Vaší nejdůležitější prioritou je JEDINÁ věc, kterou můžete udělat právě teď, abyste dosáhli toho, na čem vám nejvíce záleží. Můžete mít více priorit, ale hledejte pečlivě a vždy přijdete na jednu, na které záleží nejvíce - JEDINOU věc.
  2. Stanovte si současný cíl. Znalost budoucího cíle je váš začátek. Uvědomění si kroků, které musíte na cestě k cíli podniknout, vám dovolí jasně myslet a odhalit tu pravou prioritu, které se musíte věnovat právě teď.
  3. Napište to. Zapište si své cíle a mějte je po ruce.
Zítra se zaměřím na plánování priorit a žárlivém střežení vlastního času. Mezitím se prosím podívejte na stránky flo-in.com, KDE se dozvíte více o důsledcích nesouladu mezi tím KÝM JSTE v CO věříte a CO děláte. Timekeeper. Mr. TIMEKEEPER

O mně

Vojtěch Novotný 

Pro některé jsem kouč, pro jiné strategický či krizový manager, nebo průvodce na cestě k vnitřní spokojenosti... Pomáhám firmám stavět pevné základy, nastavit a automatizovat procesy a leaderům uvolnuji ruce. Díky tomu mohou předávat svoji vizi a motivovat team. 

Nejnovější články ...

Vojtěch Novotný

07/22/2019

JAK dát svému životu smysl

Přihlaš se k odběru Newsletteru

>

Jste rizikovou skupinou pro syndrom vyhoření?

%d bloggers like this: