RUNNÍ Zamyšlení, IX.týden, I.den

0 Comments

October 23, 2017

Runtastic: IX.týden, I.den.; Dnes to bylo na “Morál”, jednak byl velký provoz, takže jak jsem se zastavil vzala mě bolest do pravé nohy která sice časem ustoupila, ale podruhé jsem stál zas a o to byla bolest větší! Tomu odpovídá i čas. Tak zítra uvidím, RUN

PŘEVZETÍ ODPOVĚDNOSTI ZA SVÁ ROZHODNUTÍ

„Soustředit se na něco znamená rozhodnout se, co nebudeme dělat.“ – John CARMACK

Mezi tím, co děláme, a tím, co dostaneme, je nezpochybnitelná vazba. Jednání určuje výsledky a výsledky ovlivňují jednání. Zaměřte se na výsledky a nikdy neobhajujte svá jednání, své dovednosti, modely, systémy nebo vztahy, které nevedou k požadovanému výsledku. Bez výjimky ze sebe vydávejte to nejlepší. Jakmile tohle učiníte, začnete dosahovat výsledků, o nichž jiní jen sní.

Mentoring

Jedním z nejrychlejších způsobů, jak se stát zodpovědným, je najít si partnera. Partnera, který vám bude poskytovat zpětnou vazbu. Může to být kolega, kouč nebo v ideálním případě mentor. Ať už je to kdokoli, je nezbytné, abyste mu dali volnou ruku, aby vám mohl sdělil pravdu – mé oblíbené “… jít až na dřeň …” . Partner není roztleskávač, i když vás může povzbudit. Partner je člověk, který vám poskytuje upřímnou objektivní zpětnou vazbu ohledně vašich výkonů, vnáší trvalé očekávání vašeho pokroku a může přispět důležitými nápady nebo dokonce zkušenostmi. Pokud jde o mě, nejlepším takovým partnerem je mentor, protože ten vás vede svým příkladem !!!

Všimli jste si, že nejdůležitějším rozdílem mezi neúspěšnými amatéry a úspěšnými lidmi, manažery, sportovci, prostě “profíky” dosahujících vynikajících výkonů je to, že lidé s vynikajícími výkony vyhledávají mentory a kouče a zúčastňují se tréninku pod jejich dohledem, zatímco amatéři tohle nedělají a pokud ano, tak jen zřídka. A to nemusíme chodit “za velkou louži”. Podívejte se na Jaromíra Jágra a jeho restartu v kariéře hráče, pod vedením Mariana Jelínka.

Mentor vám pomůže na cestě k mistrovství v tom PROČ a CO je Důležité a naléhavé, JAK od podnikavého přístupu přejít k účelnému a v přijetí zodpovědnosti za svá rozhodnutí. Popravdě byste stěží hledali lidi dosahující vysokých výkonů, kteří by neměli mentora či kouče, jenž jim pomáhá v klíčových oblastech jejich života.

Takže přátelé a kamarádi až budete večer, doma, v klidu přemýšlet o svých snech, vizích a přáních, zamyslete se zda máte ve svém okolí mentora či kouče, který vám poskytne upřímnou zpětnou vazbu ohledně vašeho počínání a jednání….

Přeji Vám úspěšný a pohodový start do nového týdne …..

 

O mně

Vojtěch Novotný 

Pro některé jsem kouč, pro jiné strategický či krizový manager, nebo průvodce na cestě k vnitřní spokojenosti... Pomáhám firmám stavět pevné základy, nastavit a automatizovat procesy a leaderům uvolnuji ruce. Díky tomu mohou předávat svoji vizi a motivovat team. 

Nejnovější články ...

Vojtěch Novotný

07/22/2019

JAK dát svému životu smysl

Přihlaš se k odběru Newsletteru

>

Jste rizikovou skupinou pro syndrom vyhoření?

%d bloggers like this: