TAJEMSTVÍ PRODUKTIVITY

„Moudrost spočívá v umění vědět, co přehlédnout.“ William JAMES

Velké úspěchy a mimořádné výsledky vyžadují hodně energie. Jde o to naučit se ji získat a udržet si ji.  Špatné spravování osobní energie je oním tichým zlodějem produktivity.

Productivity.png

Setkávám se s tím denně. Žijeme na úkor budoucnosti. PROČ? Zkrátka proto, že  si špatně chráníme osobní energii, a to má předvídatelné následky! Buď nám pomalu dojde šťáva, nebo předčasně vyhoříme. Lidé se dnes snaží udělat resp. stihnout toho příliš mnoho, a tak to dělají povrchně. Tento přístup však dlouhodobě nefunguje, a proto škodí sami sobě. Snaží se o úspěch na úkor svého zdraví. Zůstávají dlouho vzhůru, vynechávají pravidelné jídlo nebo jedí špatně. Zanedbávají relax, cvičení, vzdělávání, osobní život, vztahy se svými blízkými a životními partnery. Tím je osobní energie odstavena na vedlejší kolej. Lidé jsou hnáni snahou dosáhnout své cíle a myslí si, že se mohou ošidit, ale dlouhodobě takto nelze vyhrávat. Nejenom že tímto přístupem neposlouží své práci, ale je nebezpečné předpokládat, že zdraví a míra vnitřního stěstí budou čekat na to, až se k nim někdy v budoucnu vrátíte.

Tajemství produktivity je o získávání energie. Strávíte-li časné hodiny dne získáním energie, vydržíte po zbytek dne s malým dodatečným úsilím. Když vědci prováděli studie lidí z tzv. Modrých zon, zjistili lidé v těchto oblastech pravidelně vstávají  kolem 5:30, den začínají meditací, mají v životě nějaký záměr, dobré společenské styky a dobré vztahy v rodině. Ale hlavně dobře nakládají se svým časem, aby snížili stres. Stres který v nás vyvolává pocit úzkosti, je vysoce psychosomatický a postihuje řady tělesných procesů. Proto je dobré mu předcházet

Takže přátelé a kamarádi, nesnaž te se, aby byl celý den dokonalý, ale abyste každý den začali plni energie. Dokážete-li být vysoce produktivní do oběda, zbytek dne už nějak dopadne. PROČ? Protože pozitivní energie vytváří pozitivní setrvačnost. Proto je správné uspořádání časných hodin každého dne, tou nejjednodušší, ale také JEDINOU dlouhodobě udržitelnou cestou k mimořádným výsledkům.

Přeji vám krásný a pohodový den ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *