PROČ|CESTU K ÚSPĚCHU ZJEDNODUŠIT

„Abychom prošli tou nejtěžší cestou, stačí, když vždycky uděláme jen jeden krok; ale musíme dělat jeden za druhým.“ Čínské přísloví

„Jeden krok“ může znít nudně, ale je to stále pravda. Bez ohledu na důvod nebo cíl, cesta k čemukoli vždy začíná jedním krokem. To platí i pro mimořádné výsledky které vyžadují, abyste se soustředili na omezený počet věcí. Co největší soustředění zjednodušuje vaše uvažování a ujasňuje, co je třeba udělat.

The Way.jpg

Bez ohledu na velikost svého cíle, víte-li, kam jdete, a propracujete-li se nazpět k výchozímu bodu, vždy zjistíte, že vše začíná jednou věcí – jedním krokem. Jedno jednání vychází z druhého. Jeden návyk vychází z druhého. Jeden úspěch vede k druhému. Správná kostka domina převrhne tu další a další a další. Takže kdykoli chcete dosáhnout mimořádných výsledků, hledejte tu nejúčinnější akci, která nastartuje řetězový pád kostek. Znalosti a setrvačnost, které se vytvářejí tím, že se věnujete jediné věci, která je „Důležitá a podstatná“ každý den, každý týden, každý měsíc a každý rok, vám dávají schopnost vybudovat si mimořádný život. To se ale nestane samo. Musíte se o to přičinit.

ANO, na začátku to bude chvilku trvat, než se objeví první výsledky. ANO, budete někdy v rozpoložení se na to všechno vykašlat a nechat toho. ALE, každým krokem se budete zdokonalovat. Každým dokončeným úkolem budete „ladit senzory“ na hledání toho, co je „Důležité a podstatné“ a zároveň, budete úměrně vašemu úsilí, na cestě za vaším snem, zrychlovat. K úspěchu NIKDY nevede přímá rovná cesta. Naopak, na cestě jsou křižovatky, které Vás mohou z té správné cesty svézt. Ale čím méně se necháte rozptylovat okolím, tím větší je pravděpodobnost, že na té správné cestě zůstanete. Nadarmo se neříká „Pro stromy, neviděl les.“

Takže, přátelé a kamarádi, až budete večer, v klidu, doma sedět a přemýšlet nad tím, co dnešní den dal a co vzal, nezapomeňte, že vše začíná jedním krokem a hned ten první je ráno vstát z postele – a mít co na práci! A je už jen na vás, co to bude.

Přeji vám úspěšný a pohodový den ….

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *