Runtustic – VII.týden,II.den: Pohoda, trošku zlobí kotník, to se ozývá staré zranění z hokeje, ale jinak pohoda. Dokonce i starší syn, chce chodit běhat, tak uvidíme jestli bude v některých dnech dvoufáze. Zatím. RUN…

VYVAŽOVÁNÍ – všichni to známe! Práce rodina, přátelé, koníčky, zájmy. Kde brát čas ještě na osobní rozvoj, psaní deníku a 8 hodin spánku!? K tomu ještě plánovat a všechno to „vyvažovat“? To neudělám už vůbec NIC!!!…..Tak tohle, slýchám dost často, vždy na začátku spolupráce. Ale ještě se mi nestalo, abychom v průběhu programu LifeDesign nenašli čas na vše, co je zde vyjmenováno v prvních třech větách. Jde jen o to JAK.

Jungling with Life Areas

Omáčku máme hotovou, teď MASO! Když začneme o rovnováze mluvit řečí priorit resp. se podívám na svůj život optikou Důležité – naléhavé , Důležité – nenaléhavé  a Nedůležité – naléhavé, Nedůležeté – nenaléhavé, spatříte své volby jasněji a dokážete změnit svůj osud. Představte si, že život je hra, ve které žonglujete s pěti koulemi. Jejich názvy jsou: INTELECT – vědomí vlastní duše a těla, ZDRAVÍ, SEBE SAMA – osobní potřeby, tzn. NIC z toho nemůžete obětovat chcete-li skutečně „ŽÍT“, VZTAHY – vaši nejbližší, rodina, přátelé, kolegové atd.., PRÁCE. Všechny ty koule udržujete ve vzduchu. Jednoho dne ale konečně pochopíte, že PRÁCE je koule z gumy. Když ji upustíte, odrazí se vám zpět do ruky. Zbylé čtyři koule – INTELECT, ZDRAVÍ, SEBE SAMA a VZTAHY – jsou skleněné. Když jednu z nich upustíte, nevratně se poškrábe, naštípne nebo dokonce rozbije.

Tím je řečeno VŠE. Ta první věc, kterou je zapotřebí udělat, je oddělit „Pracovní“ oblast od předchozích čtyř oblastí. A aby jste se mohli vypořádat se zálezitostmi mimo práci, ujasněte si co je Důležité a naléhavé v pracovní oblasti a udělejte to. Pak jděte domů a vyřešte Důležité – naléhavé v osobních záležitostech, abyste se mohli zase vrátit do práce! Když máte pracovat pracujte, tak jak tvrdě jak nejlépe dovede a když si máte hrát s dětmi, tak si zase s nimi hrajte s takovým zaujetím, tak jak nejlépe dovede. ANO, je to chůze po napjatém laně. ANO, nepůjde to hned. ALE JE TO JEDINÁ CESTA, JAK svůj vlastní ŽIVOT PROŽÍT, a ne ho jen přežít.

Takže, přátelé a kamarádi, až si večer,doma, v klidu, sednete na své oblíbené místo klidně nechte svou mysl se toulat a věnuje prosím pozornost co je pro ni DŮLEŽITÉ A NALÉHAVÉ. A ráno vstaňte z postele a UDĚLEJTE to !

Přeji Vám krásný a pohodový den ….