Runtastic: VII.týden, IV.den: Zrychluji a cítím se u toho celkem dobře. Třetí kilometr za 6:04 je lepší čas, než včera. Zase jsem blíž ke stanovenému limitu 5km za 30 min. Tak zítra, RUN

JEDINÁ VĚC –  je jediná cesta k osobní produktivitě. Dost často také říkám „Jít až na dřeň“! Přes 7 let jsem trpěl, protože jsem se řídil lžemi o úspěchu. Vstával jsem ráno před pátou hodinou a chodil běhat, protože jsem na 10km potřebovat cca hodinu času. Sprcha, snídaně, kluka odvézt do školy přes celé město a v 8:00 do startovních bloků v  kanceláři. Domu jsem se vracel nejdříve po 18:00 hod., někdy vůbec ne. Svůj ůspěch jsem postavil na tom, že záleží na všem, co se týká práce – zaměstnání. Snažil jsem se stihnou všechno. Byl jsem tak frustrovaný, že jsem pochyboval zda mám disciplínu na to, abych dosáhnul úspěšného života. Jak se můj život neustále vychyloval z rovnováhy, začal jsem si říkat, že snaha o úspěšný život je asi k ničemu. Když se snažíte žít podle něčeho co není možné, budete se cítit špatně. A já jsem se cítil hodně špatně.

confusion

Pokusil jsem se věci změnit a pracoval jsem ještě usilovněji. Něco ve smyslu „Když nemůžeš ta přidej víc, …..“. Dnes se těm slovům, které občas slyším z rádia směju! Ale tenkrát jsem se zaťatou čelistí, pěstmi, sevřeným žaludkem, půlkami a napjatým tělem – PŘIDAL! Bylo mi 38 let. Měl jsem ženu, dvě děti, finančí rezervu, rodiný dům, byt a dvě auta. Myslel jsem si, že tajemství úspěchu spočívá v tom, že se ráno maximálně nabudím, a potom otevřu dveře a proletím celý den, než večer padnu do postele – „za vlast“.

Co mi to přineslo? Přineslo mi to úspěch a přineslo mi to nemoc. V roce 2012 jsem vyhořel! Trvalo mi čtyři roky, než jsem našel smyls svého života. Poprvé v životě, jsem se začal zabývat sám sebou. Znovu jsem začal číst, zajímat se o psychologii, osobní rozvoj, time management, zdraví  a  duchovní otázky života (ikigai, judismus, křestanství). Několikrát jsem přečetl životopis Steeva JOBSe, přečetl jsem životopis Alexe FERGUSONa, Aleona MUSKa, Lance AMSTRONGa, Jaromíra JÁGRa – Hledání nebe. A hledal jsem odpověd‘ na základní otázku PROČ, podle knížky Simona Sinka – Začněte s PROČ. Na CO jsem přišel? A JAK jsem změnil životní styl?

Začal jsem naslouhat svému tělu, zpomalil jsem a vychladl. Začal jsem nosit džíny a bílá trička. Ignoroval připomínky. Zlepšil jsem si fyzický i duševní stav, začal jsem být sám sebou. Jezdit na kole, běhat, číst, poslouchat hudbu a říkat věci, tak jak jsou. Vrátil jsem se ke své rodině a začal pracovat. Tvrdě – jinak to neumím, ale jinak.  Naučil jsem se, že úspěch lze zredukovat na jedinou věc. Dělat ve svém životě to pravé! Můžete-li poctivě říci: „Tady jsem na správném místě a dělám to, co dělat mám,“ jsou vám všechny ohromující příležitosti života otevřené.

Ze všeho nejvíce jsem však naučil a pochopil, překvapivě jednoduchou pravdu. A to, že za mimořádnými výsledky je JEDINÁ věc.

Přeji vám krásný a pohodový večer a klidný víkend…

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *