Runtastic: VII.týden, II.den, TF a čas, tomu jsem dnes věnoval svoji pozornost. PROČ? Abych zlepšil čas, potřebuji snížit hmotnost. To představuje TF někde okolo 136-146 tepů/ min. V tomto pásmu télo tuky nejlépe spaluje. Tak zatím, RUN

 

JAK OSOBNÍ PRODUKTIVITA DOKÁŽE ZMĚNIT ŽIVOT …

„Produktivita není o nádenické práci, neustálé činnosti nebo práci dlouho do noci… Je spíše o prioritách, plánování a žárlivém střežení vlastního času.“ Margarita TARTAKOVSKY

Productivity system

Lidé obecně mají sklon k přehnanému optimismu ohledně toho, co mohou dokázat, a proto většinou věci příliš nepromýšlejí. Výzkumníci tomu říkají „Klam plánování„. Náš život pohání smysl, který mu dáme. Ale, je v tom háček. PROČ neboli účel, má sílu utvářet naše životy jen v přímém poměru k síle priority, se kterou ho spojíme. PROČ bez priorit, je bezmocné.

PROČ vás tedy od priorit odrazuji a raději vše dělím na kategorie typu Důležité a Nedůležité? Slovo „Priorita“ vzniklo ve 14. století z latinského prior, což znamená „první“. Jestliže na něčem nejvíce záleželo, šlo o prioritu. Je zajímavé, že slovo zůstalo bez plurálu asi až do 20. století, kdy začalo znamenat „něco, na čem záleží“, a objevil se plurál „priority“. Pokud tedy je to „něco“ neodklané, protože když to „něco“ neudělám znamená, že nemohu pokračovat v cestě,  nebo to „něco“ má pevně stanovený termín, pak je to konkrétní jediná věc – singulár, která je „Důležitá – naléhavá“.

JAK tedy poznám, že mám v kategorii „Důležitá – naléhavá“ tu správnou jedinou věc? Zase jednoduše. Každý znás má k dispozici stejné množství času. Přesto někteří vydělávají více než jiní! To je prostě fakt, který nelze popřít. Potom ale, optikou tohoto předpokladu, lze konstatovat, že náš výdělek určuje, jakým způsobem využíváme svůj čas. Navíc, je-li pravda, že čas jsou peníze, pak nejlepší způsob, jak poznám tu správnou jedinou věc je: „Kolik peněz mohu po tom co jedinou věc dokončím, vydělat za stejnou nebo ještě lépe, kratší jednotku času!“ Takže, buď používáte systém plánování, který vydělá za rok tři sta tisíc korun, nebo jej můžete změnit na systém, který za rok vydělá pět set tisíc korun a ještě vám bude zbývat více času, na vaše osobní záležitosti. Tak či tak, se vaše míra vnitřní spokojenosti zvýší a to je JEDINÁ VĚC, pro kterou  všechno to plánování děláme.

A CO musím ve svém životě změnit, zveřejním v příštím blogu….

Takže, prátelé a kamarádi, až budete večer, doma, v klidu přemýšlet, třeba nad vánočními dárky,  jaký systém osobní produktivity – měřený vaším čistým výdělkem používáte a zeptejte se sami sebe, zda je v souladu s vašimi sny, plány a vizí. Protože pokud NE, pak máte problém, kterému se na konci říká SYNDROM VYHOŘENÍ.

Přeji Vám krásný a úspěšný den …

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *