Runtastic: VIII.týden, I.den, Prádelna, ale dnes je to o počasí! Hůř se mi, díky té mlze dýchá a podle toho vypadá i ten čas. Ale jinak pohoda. To PROČ, kvůli kterému ráno běhám, účel splnilo. Tak zatím RUN

„Všechny ty „chtěl bych“, „měl bych“ a „mohl bych“ utekly a schovaly se před jedním „udělal jsem“. Shel Silverstein

OSOBNÍ PRODUKTIVITA – pokud se zabýváme „podstatou“ něčeho, zkoušíme přijít na to, jaké to ve skutečnosti je, ne jak se to jeví nám. Osobní produktivita je stavebním kamenem veškerého živobytí. Nelze je oddělit. Tak například: podnik nemůže zaměstnávat neproduktivní lidi a přesto si nějakým zázrakem udržovat mimořádné zisky. Velké podniky jsou postupně budovány na produktivních osobách. A není nic překvapivého, že nejproduktivnější osoby jsou svými podniky nejlépe odměňovány. A to samé platí pro MLM společnosti, a dokonce to platí i ve sportu.

Start with WHY

Podstatu lidství tvoří to, co platí pro všechny lidi společně – peníze, kariéra, výkonnost a vztahy. Mimořádných výsledků dosahujeme, pokud se soustředíme na tři základní věci: ÚČEL – PROČ, PRIORITA – CO, PRODUKTIVITA – JAK. Tyto tři věci jsou neustále propojené! Jejich spojení vede do dvou oblastí. Tou první je účel – PROČ. Proč je kompas a řídící síla, která určuje priority – CO je to Důležité – podstatné, podle které se řídí jednání JAK.

ÚČEL je nejlepší zdroj osobní síly. Účel jsou EMOCE! Zkuste se někoho zeptat 5x po sobě na stejnou věc otázkou PROČ a uvidíte kolik emocí se uvolní. A tam, kde jsou emoce je i houževnatost a vytrvalost. Úspěšní obchodníci, nejsou úpěšní proto, že mají lepší znalosti o produktu který prodávají, nebo kvůli tomu, že jsou více aktivní než ostatní. ANO, jsou to předpoklady úspěchu. Ale to nestačí. Úspěšný obchodník umí správně zacílit na vaše emoce. A pokud se dotkne té emoce, na kterou jste v tom okamžiku citliví, pak vám dříve nebo později prodá svůj produkt, protože ve vás vyvolal potřebu.

Osobní produktivita je receptem na mimořádné výsledky. Pokud víte PROČ je to co děláte pro vás důležité – podstatné, denně podle toho jednáte! Má-li váš život jasný účel – PROČ, prozření se dostaví rychleji, což vede k silnějšímu přesvědčení o vašem směřování – CO, a to obvykle vede k rychlejším rozhodnutím – JAK. Když děláte rychlejší rozhodnutí, budete často tím, kdo se rozhoduje první a to vám umožní získat to nejlepší. A když získáte to nejlepší, vaše potřeby jsou uspokojeny a vy máte možnost prožít pozitivní emoce. To je JEDINÝ způsob, jakým vás znalost vašeho cíle dovede k nejlepším možným výsledkům a zážitkům, které může život nabídnout.

Takže, prátelé a kamarádi, až budete večer, doma, v klidu plánovat své aktivity na zítra, začněte s otázkou PROČ. Proč je váš kompas a řídící síla, vaše emoce. A kde jsou emoce je i houževnatost a vytrvalost. A houževnatost a vytrvalost jsou podstatou vašeho úspěchu.

Přeji vám krásný a pohodový začátek pracovního týdne…..

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *