PROČ|JE TEĎ NEJLEPŠÍ ČAS NA ÚSPĚCH?

„Každá velká věc začíná jako padající kostky domina.“ B. J. Thornton

Poslední tři týdny jsem se zde na blogu, věnoval smyslu našeho života – vizi, ale také smyslu naší práce, vztahů a každodenních zvyků, které  nám mohou pomoci k naplnění naší vize. Blíží se konec měsíce října a začíná měsíc Listopad. Takže když uvažujete o úspěchu, je ideální čas začít.

Time for Success.jpg

PROČ teď a ne od nového roku? Protože vaším cílem, by měl být měsíční horizont! Ne roční, tříletý, nebo dokonce pětiletý. PROČ? Protože nejen ekonomové už dlouho vědí, že i když lidé dávají přednost větší odměně před malou, ještě více preferují současnou odměnu, před budoucí. Takže si prostě na měsíc listopad naplánujte milníky, nebo také etapy – jak kdo chce, které jsou na cestě vedoucí k naplnění vaší vize „Důležité a podstatné“. Milníky, kterých můžete resp. chcete dosáhnout v následujícím  měsíci.

Úspěchu je možné dosáhnout, když si správně uspořádáte priority a budete všechnu svou energii věnovat dokončení té nejdůležitější věci. Chcete-li dosáhnout mimořádných výsledků, musíte ve svém životě vytvořit dominový efekt.Řetězový pád kostek domina je jednoduchý. Seřadíte je a převrátíte první. V životě jsou věci trochu složitější. Problém spočívá v tom, že život nám vše neseřadí a neřekne: „Tady začněte.“ Úspěšní lidé to vědí. Každý den si proto znovu seřadí priority, najdou první kostku a začnou do ní strkat, dokud nespadne.

Proč je tento přístup úspěšný? Protože mimořádné úspěchy jsou řetězové, ne souběžné. Co začne lineární řadou, se postupně změní v řadu geometrickou. Uděláte jednu správnou věc a další správná věc bude následovat. Časem se to nasčítá a úspěch se rozšíří geometrickou řadou. Dominový efekt platí pro celkovou situaci, váš život nebo vaši práci, a platí i pro krátkou chvíli každého dne, kdy se rozhodujete, co uděláte jako další věc. Jeden úspěch vede k druhému, a když se to stále opakuje, směřujete k nejvyššímu možnému úspěchu.

Takže, přátelé a kamarádi, až budete večer, doma, v klidu, spřádat plány na měsíc listopad nezapomeňte, že klíč k úspěchu držíte ve svých rukách. A že dosažení úspěchu spočívá v postupném procesu, krok za krokem.

Přeji vám krásný, pohodový den a úspěsný start do nového týdne a měsíce…..

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *