PROČ|JSOU NĚKTEŘÍ LIDÉ ÚSPĚŠNÍ A OSTATNÍ NE?

„Jen ti, kteří riskuji, že zajdou příliš daleko, mohou zjistit, jak daleko se dá zajít.“ T. S. Elliot

Minulý měsíc jsem se věnoval hodně plánování a řízení času. Měsíc listopad bych chtěl věnovat trochu psychologii úspěchu. otázkám typu PROČ někteří lidé jsou na  špici svého oboru a jiní ne. JAK  toho dosáhli? A CO úspěsné lidi odlišuje od ostatních? A svoji pozornost nezaměřím jen na lidi z businessu, ale také na sportovce a sportovní managery a na lidi z obasti vědy a medicíny.

Vision - passion - action.jpg

ANO, úspěšní lidé jsou talentovaní  a ANO, mají štěstí. I já jsem měl štěstí, když jsem se po čtyřech letech „vracel“ do běžného života po tom, co jsem si prožil syndrom vyhoření – Burnout. Měl jsem štěstí na rodinné zázemí, na dodstatečně velkou finanční rezervu, kerá mi umožňovala varovnávat propad v příjmech pro zajištění vlastních potřeb a potřeb mé rodiny. A také jsem měl štěstí na na lékaře a setřičky, bez jejichž pomoci bych dnes nedělal práci která mě naplňuje.

Avšak tím ten příběh, a to nejen ten můj, nekončí. Potkal jse za tu dobu spoustu lidí, kteří na své cestě vyhasli, nebo ztratili zájem dříve, než svůj potenciál zrealizovali. A tak jsem začal hledat CO rozhoduje o tom, JAK rychle se člověk oklepe z neúspěchu a PROČ někteří lidé jsou skvělí, když je vše tak jak má být, ale jakmile se nedaří zhroutí se a nedokážou jít dál. Nakonec se mi dostala do rukou kniha Setha Godina – Kopni do té bedny, která mi dala odpověď na jedinou „Důležitou a podstatnou“ otázku, PROČ. PROČ si úspěšní lidé jdou tak tvrdošíjně za svým cílem? Jednoduš proto, že cílem nebyl úspěch, cílem byla cesta – slovy Setha Godina „zkoumání bedny“. A to zkoumání je stejně radostný proces jako okamžik dosažení úspěchu. I když něco z toho CO musíte děla je někdy otravné, nudné či dokonce bolestné.

Takže bez ohledu na vzdělání, obor a činnost jsou úspěšní lidé odhodlaní zkoumat bednu. A k tomu je zapotřebí být pracovitý a odolný, ale hlavně tam hluboko uvnitř sebe sama vědědět  CO chci.

Takže přátelé a kamarádi, až budete večer, doma, v klidu přemýšlet a hodnotit dnešní den, zeptejte se sami sebe „Víte co od života chcete?“ Protože pokud nechcete NIC, pak se vám může stát že to NIC dostanete.

Přeji vám úspěšný a pohodivý den….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *