RUNNÍ Zamyšlení, XI.týden, II.den

0 Comments

November 7, 2017

PROČ|JE PRO ÚSPĚCH DŮLEŽITÉ DODRŽOVÁNÍ RUTINY

“Není utrápenějšího člověka, než toho, kdo se musí o začátku každého kousku své práce, každý den rozhodovat nanovo.”  Wiliam JAMES

Včera jsem psal o tom, jak je pro úspěch důležitý rozvoj životní vášně a proč je vhodné zapojit stav flow při záměrném tréninku. Dnes si o záměrném tréninku povíme trochu víc.

Training.jpg

Úspěšní lidé provádějí více záměrného tréninku, než ostatní a prožívají tak více flow. JAK, tedy dostat z tréninku maximum a CO dělat proto abych prožíval více flow. Za prvé je dobré si osvojit principy záměrného tréninku. Těmi jsou:

  • Jasně definovaný konkrétní ale ambiciozní cíl – vaše PROČ. Nebojte se zapojit své pozitivní emoce Nadšení, Potěšení a radost – být Skvělý/á. Budujete si tak Důvěru a Pochopení – jedny z nejsilnějších pozitivních emocí.
  • Plné soustředění a úsilí – tzv. hluboká práce – Deep Work – doporučuji si přečíst knihu Cala Newporta
  • Okamžitá a relevantní zpětná vazba – feedback
  • Opakování s důrazem na odstranění nedostatků, vylepšování – ANO zkoušíte věci, které neumíte. ANO budete zažívat pocit frustrace z toho, že se něco nedaří. Ale to neznamená, že jste na špatné cestě. Naopak. V této fázi je důležité vaše nastavení mysli. Tady se láme chleba. Tady se rozhoduje o průměru a vyjímečnosti. Zaměřte se proto na proces – cestu, a tu si užívejte. Protože z každým překonáním překážky budete silnější. A pokud budete potřebovat motivaci, přečtěte si knihu Carol Dweck – Nastavení mysli.

Nezapoměnte, že tady nejde o hodiny a hodiny brutálního tréninku – naopak. Jde o to, najít vysoce kvalitní cíle – “Podstatné – důležité”, které jsou pečlivě promyšlené a na které se v tréninku zaměříte max. nekolik hodin denně – přesně to ukázal Erichsonův výzkum.

Na závěr, ještě jedno doporučení. Udělejte si ze záměrného tréninku zvyk. Najděte si klidné místo, vhodnou dobu a věnujte se vaší Podstatné a důležité – jediné věci. Trénujte tak dlouho, dokut ji nezvládnete. Dokud nepřevrhnete pomyslnou kostku domina, která spustí tzv. “Dominový efekt”. Úspěšní lidé, to dělají stejně. Věnují svým konkrétním způsobem hodiny a hodiny záměrnému tréninku – konanému o samotě. Dodržují rutinu.

Přeji Vám úspěšný a pohodový den …..

O mně

Vojtěch Novotný 

Pro některé jsem kouč, pro jiné strategický či krizový manager, nebo průvodce na cestě k vnitřní spokojenosti... Pomáhám firmám stavět pevné základy, nastavit a automatizovat procesy a leaderům uvolnuji ruce. Díky tomu mohou předávat svoji vizi a motivovat team. 

Nejnovější články ...

Vojtěch Novotný

07/22/2019

JAK dát svému životu smysl

Přihlaš se k odběru Newsletteru

>

Jste rizikovou skupinou pro syndrom vyhoření?

%d bloggers like this: