PROČ|JE PRO ÚSPĚCH DŮLEŽITÉ DODRŽOVÁNÍ RUTINY

„Není utrápenějšího člověka, než toho, kdo se musí o začátku každého kousku své práce, každý den rozhodovat nanovo.“  Wiliam JAMES

Včera jsem psal o tom, jak je pro úspěch důležitý rozvoj životní vášně a proč je vhodné zapojit stav flow při záměrném tréninku. Dnes si o záměrném tréninku povíme trochu víc.

Training.jpg

Úspěšní lidé provádějí více záměrného tréninku, než ostatní a prožívají tak více flow. JAK, tedy dostat z tréninku maximum a CO dělat proto abych prožíval více flow. Za prvé je dobré si osvojit principy záměrného tréninku. Těmi jsou:

Nezapoměnte, že tady nejde o hodiny a hodiny brutálního tréninku – naopak. Jde o to, najít vysoce kvalitní cíle – „Podstatné – důležité“, které jsou pečlivě promyšlené a na které se v tréninku zaměříte max. nekolik hodin denně – přesně to ukázal Erichsonův výzkum.

Na závěr, ještě jedno doporučení. Udělejte si ze záměrného tréninku zvyk. Najděte si klidné místo, vhodnou dobu a věnujte se vaší Podstatné a důležité – jediné věci. Trénujte tak dlouho, dokut ji nezvládnete. Dokud nepřevrhnete pomyslnou kostku domina, která spustí tzv. „Dominový efekt“. Úspěšní lidé, to dělají stejně. Věnují svým konkrétním způsobem hodiny a hodiny záměrnému tréninku – konanému o samotě. Dodržují rutinu.

Přeji Vám úspěšný a pohodový den …..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *