PROČ| JE PODPORA PRO ÚSPĚCH TAK DŮLEŽITÁ

„Co tě nezabije, to tě posílí“ Federich NIETZSCHE

„JAK bych mohl/a podpořit úspěch u lídí, které mám na starost?“ Setkávám se s touto otázkou dost často, zejména u lídrů a manažerů v MLM, finančním poradenství, ale také v korporacích. Často se obávají, že jejich lidi nedokážou využít svů potenciál. A mají pravdu! Zajímavý článek na toto téma jsem našel na stánkách GALLUP.com.  Mimo jiné, je zde uvedeno, že v USA je až 70% pracujících, kteří nedokážou využít svůj potencilál. Z toho 52% nenachází ve své práci hlubší smysl.

Success SupportObčas se ptám „A CO by mohlo posílit jejich úsilí dosánout úspěchu?“ Odpovědi jsou někdy dost zajímavé. JAK a CO udělat proto, aby lidé které mám na starost svého úspěchu dosáhli? Nechte je „vyrůstat“ v prostředí podpory, respektu a vysokých nároků! To je jediná, Důležitá a podstatná, podmínka pro rozvoj životní vášně. PODPORA. Moudří lídři totiž vědí, že když své lidi podporují v jejich úsilí, tak oni naoplátku, následují jejich příkladu. PROČ? Protože pokud sami takovéto prostředí vytváříme, lidé se začnou sami řídit naším příkladem, a navíc budou chápat PROČ dělají svoji práci, a CO po nich vlastně chceme. Navíc, mi lidé máme přirozenou chuť věnovat se podobným zájmům jako naše okolí. K podobným poznatkům došel psycholog Benjamin BLOOM ve své studii. Podporující a nároční rodiče, učitelé, mentoři a lídři, byli modelem pracovní morálky, neboť byli pokládáni za usilovné pracovníky, vše CO dělali, se snažili dělat CO nejlépe, věřili že nejprve je třeba pracovat, a pak teprve se bavit a že by měl člověk usilovat o své dlouhodobé cíle – své PROČ.

Takže, prátelé a kamarádi, až budete dnes večer, doma, v klidu hodnotit co vám dnešní den dal a co vzal, zamyslete se prosím nad tím, JAK a PROČ podporujete své okolí, své blízké a milované. A pokud zjistíte, že je podporujete v jejich úsilí vlastním příkladem, tak je to dobře. Zatraceně dobře. Protože vytváříte pozitivní vztahy, které z 80% ovlivňují míru vnitřní spokojenosti člověka. A pokud zjistíte, že žádné takové vztahy nemáte, tak máte problém. Problém, o kterém se moc nemluví, a který byl poprvé popsán v roce 1974 H. Freudenbergerem – syndrom vyhoření 

Přeji vám úspěšný a pohodový pátek a klidný víkend …

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *