RUNNÍ Zamyšlení, XII.týden, I.den

0 Comments

November 13, 2017

POD POKLIČKOU

Dneší příspěvek, je spíš ohlédnutím za uplynulým týdnem. Není věnován žádnému tématu, spíš je to takové nahlédnutí pod pokličku, nebo vzkaz, jak kdo chce.

fullsizeoutput_51d.jpeg

Minulý týden byl hodně edukativní. V úterý jsem se zúčastnil Meta konference – Co ví věda o zdraví, na které byl hlavním tématen životní styl IKIGAI a v sobotu jsem byl v Brně na celodenním semináři Marka Dzirasy – Čtyři energie. Musím přiznat, že do Brna jsem jel na pozvání a hlavně ze zvědavosti, protože v poditulku toho názvu bylo slovo VZTAHY. A právě vztahy ovlivňují naši míru vnitřní pohody z 80%. Takže jsem pozvání, někdy na konci léta, přijal a jel spíše než pro inspiraci, na “kukačku”.

PROČ pro inspiraci? Většina toho co zde píšu, přednáším na seminářích, nebo ukazuji při individuálních konzultacích vychází, jednak z osobní zkušenosti a praxe, a jednak z technik vytvořených, nebo se opírající o poznatky učení a vědy. Proto jsem rád, pokud mohu někde sdílet své znalosti já, nebo když je sdílí někdo jiný. U Petra LUDWIGA jsem věděl, že on to má taky tak, a navíc jeho přednes mám rád pro jeho pohodu a vtip. On navíc IKIGAI žije, a to je vždy ta největší deviza.

Na Marka Dzirasu jsem jel opravdu “jen” ze zvědavosti. Jeho knihu 21 dnů, máme doma v knihovně od r. 2011, snad ještě v prvním vydání. Měl jsem o Markovi nějaké podvědomí, ale spíš než mentora, jsem jej měl zařazeného jako motivátora. Upřímě jsem se hodně spletl. ANO je to motivátor. Dokáže 400 lidí v sále udržet 120 minut v takové pozornosti, že když se zeptá na přestávku lidé, spíš chtějí pokračovat, než jak říká on “přestávkovat”. ANO jeho způsob přednášení je opravdu hodně emotivní a zábavný. ALE, a to prosím opravdu velké ALE, to co přednáší má “koule”. Nejen je vidět, že to co říká sám žije. To je poznat “na první”! Ale za tím co říká a dělá, je vidět spousty hodin práce, učení, tréninku a trpělivosti. Takže moje sobota byla od 10 do 19 hodin jedno velké FLOW. Hodně věcí mi do sebe zapadlo, hodně znalostí jsem si potvrdil a o několik myšlenek doplním svoje programy, workshopy a semináře.

To co u Petra bylo spíše o sdílení bylo u Marka o předávání. A za tu možnost, být u toho chci poděkovat vám. Zákazníkům, příznivcům blogu, FCB stránek LinkedInu spolupracovníkům, lékařům a sestřičkám, svojí rodině. Zkrátka Vám všem, protože bez vaší podpory by projekt Flourish nemohl existovat.

Takže, přátelé a kamarádi, až budenete dnes večer doma, v klidu přemýšlet nad tím, o vám dnešní den dal a co vzal, vězte prosím že “Všechno CO děláme, děláme z toho co JSME” zkrátka to děláme, ze své podstaty. A pokud má to CO a JAK děláme i svoje PROČ, které je v souladu s naším seba sama, pak je to dobře. Zatraceně dobře. Protože pokud to tak není, pak máte problém. Problém, o kterém se moc nemluví, a který byl poprvé popsán v roce 1974 H. Freudenbergerem – syndrom vyhoření 

Přeji vám úspěšný start do nového pracovního týdne a pohodové pondělí ….

 

O mně

Vojtěch Novotný 

Pro některé jsem kouč, pro jiné strategický či krizový manager, nebo průvodce na cestě k vnitřní spokojenosti... Pomáhám firmám stavět pevné základy, nastavit a automatizovat procesy a leaderům uvolnuji ruce. Díky tomu mohou předávat svoji vizi a motivovat team. 

Nejnovější články ...

Vojtěch Novotný

07/22/2019

JAK dát svému životu smysl

Přihlaš se k odběru Newsletteru

>

Jste rizikovou skupinou pro syndrom vyhoření?

%d bloggers like this: