POD POKLIČKOU

Dneší příspěvek, je spíš ohlédnutím za uplynulým týdnem. Není věnován žádnému tématu, spíš je to takové nahlédnutí pod pokličku, nebo vzkaz, jak kdo chce.

fullsizeoutput_51d.jpeg

Minulý týden byl hodně edukativní. V úterý jsem se zúčastnil Meta konference – Co ví věda o zdraví, na které byl hlavním tématen životní styl IKIGAI a v sobotu jsem byl v Brně na celodenním semináři Marka Dzirasy – Čtyři energie. Musím přiznat, že do Brna jsem jel na pozvání a hlavně ze zvědavosti, protože v poditulku toho názvu bylo slovo VZTAHY. A právě vztahy ovlivňují naši míru vnitřní pohody z 80%. Takže jsem pozvání, někdy na konci léta, přijal a jel spíše než pro inspiraci, na „kukačku“.

PROČ pro inspiraci? Většina toho co zde píšu, přednáším na seminářích, nebo ukazuji při individuálních konzultacích vychází, jednak z osobní zkušenosti a praxe, a jednak z technik vytvořených, nebo se opírající o poznatky učení a vědy. Proto jsem rád, pokud mohu někde sdílet své znalosti já, nebo když je sdílí někdo jiný. U Petra LUDWIGA jsem věděl, že on to má taky tak, a navíc jeho přednes mám rád pro jeho pohodu a vtip. On navíc IKIGAI žije, a to je vždy ta největší deviza.

Na Marka Dzirasu jsem jel opravdu „jen“ ze zvědavosti. Jeho knihu 21 dnů, máme doma v knihovně od r. 2011, snad ještě v prvním vydání. Měl jsem o Markovi nějaké podvědomí, ale spíš než mentora, jsem jej měl zařazeného jako motivátora. Upřímě jsem se hodně spletl. ANO je to motivátor. Dokáže 400 lidí v sále udržet 120 minut v takové pozornosti, že když se zeptá na přestávku lidé, spíš chtějí pokračovat, než jak říká on „přestávkovat“. ANO jeho způsob přednášení je opravdu hodně emotivní a zábavný. ALE, a to prosím opravdu velké ALE, to co přednáší má „koule“. Nejen je vidět, že to co říká sám žije. To je poznat „na první“! Ale za tím co říká a dělá, je vidět spousty hodin práce, učení, tréninku a trpělivosti. Takže moje sobota byla od 10 do 19 hodin jedno velké FLOW. Hodně věcí mi do sebe zapadlo, hodně znalostí jsem si potvrdil a o několik myšlenek doplním svoje programy, workshopy a semináře.

To co u Petra bylo spíše o sdílení bylo u Marka o předávání. A za tu možnost, být u toho chci poděkovat vám. Zákazníkům, příznivcům blogu, FCB stránek LinkedInu spolupracovníkům, lékařům a sestřičkám, svojí rodině. Zkrátka Vám všem, protože bez vaší podpory by projekt Flourish nemohl existovat.

Takže, přátelé a kamarádi, až budenete dnes večer doma, v klidu přemýšlet nad tím, o vám dnešní den dal a co vzal, vězte prosím že „Všechno CO děláme, děláme z toho co JSME“ zkrátka to děláme, ze své podstaty. A pokud má to CO a JAK děláme i svoje PROČ, které je v souladu s naším seba sama, pak je to dobře. Zatraceně dobře. Protože pokud to tak není, pak máte problém. Problém, o kterém se moc nemluví, a který byl poprvé popsán v roce 1974 H. Freudenbergerem – syndrom vyhoření 

Přeji vám úspěšný start do nového pracovního týdne a pohodové pondělí ….

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *