PROČ|JE PRO ÚSPĚCH DŮLEŽITÝ TÝM

„Špatná zpráva je ta, že čas letí. Dobrá zpráva je ta, že vy jste pilot.“ Michael ALTHSULER

Otázka za milion dolarů – „JAK poznám úspěšný tým?“ To je to, o CO v dnešní době plné MLM společností, jde. A chci být jeho součástí? Team.jpgV dnešní době sociálních sítí a internetnu, není snadné poznat, CO stojí za úspěchem lidí, kteří se zde prezentují jako úspěšní „Networkeři“ různí „Specialisté“ a „Manažeři a Ředitelé“. Protože většinou jako doklad o tom, že jsou úspěšní Vám ukáží provizní faktury, na jejich stránkách, nebo profilech najdete jejich auta a motivační videa. O „svých“ produktech a marketingovém plánu budou mluvit v superlativech. Ti chytřejší, už budou mluvit více o své kariéře u MLM společnosti, než o produktech a provizích. Ale tohle k vybudování dlouhodobého osobního růstu, který je předpokladem k úspěchu opravdu nestačí. Nestačí ani být bystý a výkonný.  NE DLOUHODOBĚ! A ted‘, se nad touto myšlenkou, prosím zamyslete optikou finančních poradců. Dlouhodobá investice je investice finančních přebytků, na dobu delší více jak 8 až 12 let. Akorát místo peněz investujete svůj vlastní čas. Tedy čas osobního volna, protože na své potřeby, si prozatím většinou vyděláváte u zaměstnavatele!

JAK tedy poznám úspěšný tým, do kterého budu investovat svůj čas a budoucnost? V roce 2008 se skupiny psychologů z Carnegie – mellonovy univerzity v Pittsburghu a Massachussetského technologického institutu MIT, zamýšlely, zda je možné zjistit jaké typy týmů jsou skutečne vynikající. A zda existuje tzv. Kolektivní inteligence – tj .inteligence, která přísluší celé skupině. Našli proto 690 lidí a rozdělili je do padesáti týmů. Co zjistili?

  1. Nejúspěšnější týmy, měli normy. Normy, díky nimž všichni do skupiny opravdu dobře zapadli. Týmy si vedli dobře kvůli normám, ne lidem! Správné normy pomohli zvýšit kolektivní inteligenci průměrně nadaných jedinců.
  2. Rovnost v distribuci konverzačních příležitostí“ – jednoduše řečeno, každý toho za den namluvil zhruba stejně. Dokud měli všichni příležitost mluvit, týmu se vedlo dobře.
  3. Vysokou „sociální senzitivitu“  tzn., dokázali z tónu hlasu, držení těla a výrazu tváře velmi dobře odhadnout, jak se jejich členové cítí. Zajímavé na tom bylo, že v dobrých týmech se vyskytovalo více žen. PROČ?  Prostě proto, že ženy mají ze své podstaty, vyšší míru empatie než muži cca o 12%.

Závěr? Hledejte týmy ve kterých lidé sdílejí své osobní zkušenosti, znalosti a zážitky. Zkrátka kde „mluví jeden přes druhého“. Protože všicni mluví tolik, kolik potřebují. Všichni mají pocit, že jsou slyšet, a jsou naladěni na řeč jejich těla. Tzn. Snaží se odhadnout, jak budou druzí reagovat. Možná, že zde nejsou žádné jedničky, ale když se tahle skupina semkne, je celek více, než souhrn jeho částí. A kdo ví, třeba z vás díky vašim jedinečným schopnostem, znalostem a dovednostem, stane lídr. Úspěšný lídr, úspěšné skupiny.

Přeji vám, jak jinak než úspěšný a pohodový pátek a klidný víkend …..

 

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *