“Člověk má dělat to, co umí, co potřebuje ke štěstí.“ Jan WERICH
Jedním z největších problémů dneška, zvláště pak u milénialů, je postarat se, aby se z účelu našeho života nestala bezedná tůň touhy hledající neustále další a další příležitost, která nám přinese štěstí. Taková strategie vede k prohře. Obstarat si peníze nebo něco, CO skutečně chceme, může na chvíli zvýšit náš pocit štěstí. Pak se vrátí původní stav. Během věků největší myslitelé přemýšleli o štěstí a jejich závěry se v zásadě neliší: vlastnictví peněz a věcí nevede automaticky k trvalému štěstí. Dr. Martin Seligman, bývalý president Americké psychologické společnosti, věří, že k našemu štěstí přispívá pět faktorů: pozitivní emoce a potěšení, úspěch, vztahy, angažovanost a smysl. Z nich považuje angažovanost a smysl za nejdůležitější. Nejjistější cestou k trvalému štěstí je více se angažovat hledáním způsobu, JAK dát svému životu smysl. Když naše každodenní jednání slouží nějakému vyššímu účelu, dostaví se největší a nejtrvalejší pocity štěstí.
A když nemáte odpověď, zvolte alespoň směr. Myslete na JEDINOU věc, která by měla být v životě nejdůležitější. Sepište si, čeho chcete dosáhnout v následujících pěti letech, a pak popište, JAK to uděláte.
JAK objevit účel svého života se dozvíte zítra. Mezitím se prosím podívejte na stránky flo-in.com, KDE se dozvíte více o důsledcích nesouladu mezi tím KÝM JSTE v CO věříte a CO děláte. Timekeeper. Mr. TIMEKEEPER