JAK | začít dobře, znovu

0 Comments

December 12, 2018

Ve štěstí záleží jen na dobrém počátku.” Miguel De CERVANTES, Don Quijote

Nový rok má nad naším chováním už dlouho velkou moc. Obrátíme stránku v kalendáři, prohlédneme na všechny ty nádherné prázdné kolonky a otevřeme v životě novou účetní knihu.
Na začátku záleží. Ne vždy ho však máme plně pod kontrolou. Ke stanovení nového začátku lidé používají dva typy časových milníků - společenské a osobní. Společenské milníky sdílíme všichni: pondělky, první dny nového měsíce, státní svátky. Ty osobní jsou pro každého jedinečné: narozeniny, výročí, nová práce. V obou případech však tyto časové značky - milníky - mají dva účely.

Za prvé, dovolují lidem otevřít si v hlavě “nový účet” stejně jako podnik na konci fiskálního roku uzavře účetnictví a otevře novou účetní knihu. Takové období nabízí šanci začít znovu díky tomu, že staré odsuneme do minulosti. Tím se odpojíme od chyb a nedokonalostí někdejšího já a jdeme dál se sebejistotou nového a lepšího já. Díky sebejistotě se chováme lépe než v minulosti a kráčíme za svými ambicemi rozhodnějším krokem.

Druhým účelem těchto časových milníků je setřást nás ze stromu, abychom na chvilku zahlédli les. Milníky v čase totiž přerušují naši pozornost, kterou věnujeme každodenním maličkostem a nutí nás k tomu, abychom se na život podívali z nadhledu a mohli se zaměřit na dosažení svých cílů.

Milníky v čase nám dovolují uvažovat v širších souvislostech a rozhodovat se lépe. Efekt nového začátku nám umožňuje stavění vlastních časových milníků, obzvláště takových, které mají smysl pro nás osobně. Dává nám mnoho příležitostí zotavit se z nevalného startu a začít znovu. A máte na to v roce 2019 až 86 dní.

Které to jsou, zjistíte v naší FB skupině LifeDesign. Přeji vám úspěšný a pohodový den …

O mně

Vojtěch Novotný 

Pro některé jsem kouč, pro jiné strategický či krizový manager, nebo průvodce na cestě k vnitřní spokojenosti... Pomáhám firmám stavět pevné základy, nastavit a automatizovat procesy a leaderům uvolnuji ruce. Díky tomu mohou předávat svoji vizi a motivovat team. 

Nejnovější články ...

Vojtěch Novotný

07/22/2019

JAK dát svému životu smysl

Přihlaš se k odběru Newsletteru

>

Jste rizikovou skupinou pro syndrom vyhoření?

%d bloggers like this: