Odpoledne ví, CO ráno nemohlo tušit” Robert FROST

Začátky mají silný vliv na naše živobytí. Pokud Váš dnešní výdělek závisí na míře nezaměstnanosti a době, kdy jste začínali pracovat a ne na míře nezaměstnanosti dnes – začít dobře a začít znovu – někdy prostě N E S T A Č Í .

Někteří z nás začínají s kariérou za slabé ekonomiky. Ti, kdo neměli štěstí, trpí poklesy trvalých příjmů, které přetrvají deset let. Nejvíce jsou při tom zasažení praconvníci s nejnižší kvalifikací. Ale i absolventi během recese hůře nacházejí pracovní místo, takže aspirující manažeři s větší pravděpodobností nastoupí na pozici v menší soukromé firmě s menšími platy a kratším žebříčkem hierarchie. To má vliv také na to, že absolventi z období recese uplatňují spíše konzervativní styl řízení. Hlavní dopad je v osobní rovině, a to ve vnímání pomalejšího začátku, zvláště v době oživení. Ani na úrovni individuálního doporučení není jisté, zda se lidé z pomalejšího růstu zotavili natolik, že si den po svých narozeninách najdou nové místo.

Existuje však chytré řešení. Cílem je pochopit, že pomalu narůstající problémy jsou stejně závažné jako rychlé kalamity. Začátky jsou podstatné a mají ještě větší sílu než si myslíme. Drží se nás mnohem déle než si uvědomujeme a jejich účinky přetrvávají až do konce. Ale když se v životě potýkáme s výzvami, musíme rozšířit svůj repertoár reakcí a kromě toho #CO hledám, počítat i s #KDY. Přesunutí pozornosti, při kterém dodáme #KDY stejou váhu jako #CO, nevyléčí všechny naše neduhy. Ale je to dobrý začátek.Největším motivátorem jsou totiž pokroky ve smysluplném konání. Vítězství přitom nemusí být velká, ale dodají Vám motivaci a energii utkat se v pozdějších zákrutech cesty s obávanějšími výzvami.Přeji vám úspěšný a pohodový den …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *