"Člověk má dělat to, co umí, co potřebuje ke štěstí.“ Jan WERICH

Jedním největších problémů dneška , zvláště pak u generace milénialů je postarat se, aby se z účelu našeho života nestala bezedná tůň touhy, která bude neustále hledat další a další příležitost, která mi přinese štěstí. Taková strategie vede k prohře. Obstarat si peníze nebo něco, CO skutečně chceme, může zvýšit náš pocit štěstí na chvíli. Pak se vrátí původní stav. JAK se tomuto stavu mysli vyhnout jsem popsal v minulém příspěvku: CO|je a CO není ve vašem životě možné

Během věků největší myslitelé přemýšleli o štěstí a jejich závěry se v zásadě neliší: vlastnictví peněz 💰 a věcí nevede automaticky k trvalému štěstí. Dr. Martin Seligman, bývalý president Americké psychologické společnosti, věří, že k našemu štěstí přispívá pět faktorů: pozitivní emoce a potěšení, úspěch, vztahy, angažovanost a smysl. Z nich považuje angažovanost a smysl za nejdůležitější. Nejjistější cestou k trvalému štěstí je více se angažovat hledáním způsobu, JAK dát svému životu smysl. Když naše každodenní jednání slouží nějakému vyššímu účelu, dostaví se největší a nejtrvalejší pocity štěstí.

Já se domnívám 🤔, že štěstí člověk nalezne na cestě k naplnění. Všichni chceme být šťastní, ale hledání štěstí není nejlepším způsobem, JAK toho dosáhnout.
👉Nejjistější cestou k dosažení trvalého štěstí je, když se váš život točí kolem nějaké velké věci, když vaše každodenní jednání má smysl a účel. Proto objevte účel svého života. Zeptejte se, co vás pohání. PROČ ráno vstáváte z postele a PROČ vytrváte, když jste unaveni a vyčerpáni. Někdy tomu říkám "Velké PROČ“. Je to důvod, PROČ vás život vzrušuje. Je to důvod, PROČ děláte to, CO děláte.
👉A když nemáte odpověď, zvolte alespoň směr. Myslete na JEDINOU věc, která by měla být v životě nejdůležitější. Sepište si, čeho chcete dosáhnout v následujících pěti letech - vizi 💭, a pak popište, JAK to uděláte - cíle 🎯 .
V následujícím příspěvku se budu věnovat tématu: JAK žít smysluplný život. Mezitím se prosím podívejte na stránky flo-in.com, KDE se dozvíte více o důsledcích nesouladu mezi tím KÝM JSTE v CO věříte a CO děláte.

PATŘÍTE DO RIZIKOVÉ SKUPINY LIDÍ SE SYNDROMEM VYHOŘENÍ?