JAK|zní základní pravidlo týmu

0 Comments

February 8, 2019

“Musíte myslet jen ja jidinou věc. Usilujte o jednu věc pro kterou jste se rozhodli” - Generál George S. Patton
Základní pravidlo zní - NEKOMPLIKUJTE TO.
Tým se soustředí na podporu vize - projektu. Na nic jiného. Jeho členové nejsou vaši teraputi, finanční poradci ani duchovní guruové. Jsou to spolutvůrci realizace vaší vize. Zbýva jediná věc, kterou když uděláte, vše ostatní bude snažší nebo zbytečné. Diskuse - diskuse je nejdůležitější věc. Proto je dobré mít v týmu facilitátora. Osobu, která organizuje KDY se sejdete a CO děláte. Stará se o harmonogram a komunikaci, zajišťje chod týmu. Obvykle jste to vy. Je to tak nejlepší.

Úlohou facilitátora při diskusi není být šéfem, rozhodčím nebo lídrem - nikoho takového v rámci diskuse nepotřebujete. Facilitátor diskusi usměrňuje, dohlíží na její průběch a zajistí, že se vyjádří všichni a klíčové myšlenky a podněta se neztratí v šumu. Pomůže týmu určit, kterou sestou se vydat, když se najednou vynoří více problémů nebo otázek. CO se pravidel týká doporučuji pouze čtyři
Zajistěte aby sezení bylo:
1. Ohleduplné
2. Důvěrné
3. Kooperativní
4. Produktivn
í - konstruktivní, ne skeptické ani hodnotící

A to je pro dnešek vše. V příští týdem se zaměřím Mentoring, který v posledních lete nabral na popularitě. Uvedu pár věcí které jsem o něm zjistil a které pomohli našim klientům” nejvíce. Mentoři totiž mají v týmu pro realizaci vaší vize zcela jedinečnou úlohu. Pokud máte dobrého mentora vaše úsilí při realizaci vaší vize se výrazně zvýší. Proto všem doporučuji pokusit se ho získat.
Mezitím se podívejte na stránky flo-in.com, kde se dozvíte více o důsledcích nesouladu mezi tím KÝM JSTE v CO věříte a CO děláte. Timekeeper. Mr. TIMEKEEPER 

O mně

Vojtěch Novotný 

Pro některé jsem kouč, pro jiné strategický či krizový manager, nebo průvodce na cestě k vnitřní spokojenosti... Pomáhám firmám stavět pevné základy, nastavit a automatizovat procesy a leaderům uvolnuji ruce. Díky tomu mohou předávat svoji vizi a motivovat team. 

Nejnovější články ...

Vojtěch Novotný

07/22/2019

JAK dát svému životu smysl

Přihlaš se k odběru Newsletteru

>

Jste rizikovou skupinou pro syndrom vyhoření?

%d bloggers like this: