PROČ| vlastně ráno vstávám z postele …

"Think different." Steve JOBS

Dvě slova, která mi změnila život. Zpočátku mi toto motto připadalo jednoduché, úderné a jasně definované “pravidlo”. Pravidlo, které mě dovede k úspěchu. Psal se rok 2011 a já jsem začínal podnikat. V kapse jsem měl svůj první iPhone 4S a zanedlouho na to se na mém nočním stolku objevila kniha “Steve Jobs od Waltera Issacsona. Ale CO to "Think Different" představuje a JAK se k tomu dopracovat jsem neměl ani páru. Jediné, CO jsem měl, bylo moje vlastní PROČ.

Takže PROČ vlastně myslet jinak? Jednoduše proto, že úspěšní lidé myslí jinak. A nejrychlejší cesta k úspěchu je být tím nejlepším, čím už jste. JAK toho dosáhnout? Každodenní prací! Naučit sebe sama lépe motivovat a koncentrovat - to je základ. Mít vlastní vizi - PROČ. Stanovi cíle - CO. A dělat rozhodnutí - JAK. Simon SINEK pro toto spojení PROČ, JAK, CO používá výraz "The Golden Circle".

Prémiový obsah

Pro odemknutí prémiového obsahu uveďte Váš emailJakmile “nastartujete” svůj vlastní zlatý kruh, přicházejí další výzvy. Výzvy, které jsou na cestě k úspěchu kamínky celé skládačky. Od vylepšení nějaké myšlenky - díky rychlejšímu učení, až po řízení ostatních lidí. Přesto i zde platí jistá doporučení - principy:

1. Chcete-li učinit svůj tým efektivnější, není důležité KDO, ale JAK = PODPORA. Naslouchejte, reagujte na nápady a otázky. Inspirujte, protože jste pro ostatní příkladem, vzorem - mentorem.

2. Chcete-li produktivně řídit svůj čas - DELEGUJTE. Přeneste odpovědnost za rozhodnutí na toho, kdo danému problému lépe rozumí. A nezapomeňte ho v tom podporovat a přát mu úspěch. Jeho úspěch je totiž úspěchem vaším. A úspěch zvyšuje ve vašem týmu motivaci a dodává "novou krev". Mimochodem, toto by se měli učit lídři. Spoluutvářet firemní kulturu, a ne JAK telefonovat nebo pořád do nekonečna někoho ”náborovat”.

3. INOVUJTE - kombinujte staré myšlenky novým způsobem podobně, jako to dělají konstruktéři a designéři. A prosím, buďte vnímaví. Jedině tak budou lidé přicházet s novými poznatky a řešeními.

4. EXPERIMENTUJTE - naučte se lépe chápat informace. Napsat si poznámku vysvětlující CO jsem se právě dozvěděl a jak myšlenku nenápadně otestovat. Každá volba ve vašem konání a jednání je experimentem - jde o to, abychom v našich rozhodnutích vnímali fakta, a pak je využili pro svá rozhodnutí v budoucnu. Principy vám říkají, CO máte dělat. Ale nezapomeňte, nejdůležitější na všech projektech, začátcích a cestách, jak kdo chcete, je vždy jedna jediná věc - základní myšlenka - VIZE. Vaše vlastní PROČ…

Přeji vám úspěšný pátek a pohodový víkend…