PROČ|MYSLET JINAK, JE PRO ÚSPĚCH TA JEDINÁ ,“PODSTATNÁ a DŮLEŽITÁ“ VĚC

„Think different“ Steve JOBS

Dvě slova, která mi změnila život. Na začátku, mi to připadalo jednoduché, úderné a jasně definované pravidlo, které mě dovede k úspěchu. To se psal r. 2011. Já jsem začal podnikat, v kapse jsem měl svůj první iPhone 4S a zanedlouho na to, se na mém nočním stolku objevil životopis Steva JOBSe. Ale o tom CO to znamená a JAK se k tomu dopracovat jsem neměl ani páru. Jediné co jsem měl bylo moje PROČ. PROČ myslet jinak? Jednoduše proto, že úspěšní lidé myslí jinak. Tak jak toho dosáhnout?GoldenCircle.jpg

Každodenní prací! Naučit se lépe motivovat a koncentrovat – to je základ. Znát své PROČ svůj FOKUS. Lépe si stanovi cíle – CO. A dělat dobrá rozhodnutí JAK. Simon SINEK pro tohle spojení PROČ, JAK, CO používá výraz „The Golden Circle“. A potom přicházejí další výzvy. Výzvy, které na cestě k úspěchu jsou kamínky celé skládačky. Od vylepšení nějaké  myšlenky díky rychlejšímu se učení, až po řízení ostatních lidí. Přesto i zde platí jistá doporučení:

  1. Chcete-li učinit svůj tým efektivnější, není důležité KDO ale JAK = PODPORA. Naslouchejte, reagujte na nápady a otázky. Inspirujte, protože jste pro ostatní příkladem, vzorem chcete – li MENTOREM.
  2. Chcete-li produktivně řídit svůj čas – DELEGUJTE. Přeneste odpovědnost za rozhodnutí na toho, kdo danému problému lépe rozumí. A nezapomeňte ho v tom podporovat a přát mu úspěch. Jeho úspěch je totiž i úspěchem vaším. A úspěch zvyšuje ve vašem týmu motivaci a dodává „novou krev“. Mimochodem tohle by  měli učit „lídry“ MLM společností. A ne JAK do nekonečna „náborovat“!
  3. INOVUJTE – kombinujte staré myšlenky novým způsobem podobně, jako to dělají konstruktéři a designéři. A prosím budťe vnímaví. Jedině tak, budou lidé přicházet s s novými poznatky a řešeními.
  4.  EXPERIMENTUJTE – naučte se lépe chápat informace. Napsat si poznámku vysvětlující CO jsem se právě dozvěděl, a jak myšlenku nenápadně otestovat. Každá volba, ve vašem konání a jednání je experimentem – jde o to, abychom v našich rozhodnutích vnímali fakta, a pak je využili pro svá rozhodnutí v budoucnu.

Ale nezapomeňte, nejdůležitější na všech konceptech, projektech, začátcích a cestách, jak kdo chcete,  je vždy základní myšlenka, vize – vaše vlatní PROČ.

Přeji vám úspěšný a pohodový den….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *