JAK|OBJEVIT SVOJI ŽÍVOTNÍ VÁŠEŇ, SVOJE PROČ

„Jestliže chcete skutečnou rovnováhu práce a života, najděte si společnost, která vám vyjde vstříc, protože to považuje za součást svého podnikání.“ Jack WELCH

DiscoverVčera jsem psal o tom PROČ je dobré znát a rozvíjet své zájmy. Dnes se zaměřím JAK svoji životní vášeň objevit. Pro začátek se nebojte hádat! ANO, čtete dobře. Ať se vám to líbí nebo ne, při objevování svého PROČ, budete muset projít určitým množstvím pokusů a omylů. Neexistuje totiž jediná věc, kterou byste mohl/a dělat a ze které svoje PROČ vyvinout. Také to není nejlepší cesta. Jde o to najít směr, zaměření nebo chcete-li FOCUS, co vás vlastně baví. A to zjistíte jedině tak, že to po nějakou dobu děláte.

Krok č.1|Najdi svoje zájmy, pro začátek si položte několik otázek:

Hledejte klíčová slova. Nepište román. Ideálním nástrojem je myšleková mapa. Pokud základ máte, je zapotřebí začít své zájmy rozvíjet.

Krok č.2|Najděte způsob JAK dosánout podnětů – milníků, nezapomeňte, že pro rozvoj zájmu je důležité zažívat kladné emoce jako je cit, nadšení, potěšení. Mějte trpělivost, protože rozvoj zájmu určitý čas trvá.

Krok č.3|Obklopte se lidmi, kteří vás podporují, to je úkol z kategorie Důležité – podstatné. PROČ? Protože sem patří hlavně důvěra a pochopení. Další dně velmi silné pozitivní emoce. Hledejte mezi přáteli, učiteli, trenéry, mentory. Bez ohledu na svůj věk, budete v roli žáka, takže buďte ve vyhledávání nejen informací – aktivní. Během let vaše znalosti a dovednosti porostou a snimi i vaše důvěra a snaha dovědět se něco víc.

Takže, přátelé a kamarádi, až budete doma, večer, v klidu sedět a přemýšlet o tom co vám dnešní den vzal a co dal, zkuste se zamyslet nad otázkou, CO mají  vaše zájmy společného s vaším živobytím. A pokud mezi nimi najdete určitá pojítka, tak je to dobře. Zatraceně dobře! Protože pokud ne, tak máte problém. Problém o kterém se moc nemluví, který byl poprvé popsán v roce 1974 H. Freudenbergerem – syndrom vyhoření….

Přeji vám úspěšný a pohodový pátek a klidný víkend ……

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *